Víte, jak si jednoduše vytvoříte zdravé návyky?

Vytváření zdravých návyků a pevné vůle je dlouhodobá záležitost. Nejedná se pouze o krátkodobé změny, když si osvojíte zdravé návyky, dlouhodobě zlepšíte svůj život v různých oblastech.

Víte, čeho chcete v životě dosáhnout? Umíte si stanovit cíl nebo už předem vše vzdáváte, protože nemáte dostatečně pevnou vůli? Nebo nemáte dost pevnou vůli  ke každodennímu cvičení a smíříte se raději s tím, že i v létě budete svou postavu schovávat?

Nic není ztraceno, s pevnou vůlí se nerodíme

Pevnou vůli trénujeme během celého života. Jestliže chcete něčeho dosáhnout, je nutné stanovit si cíl a udělat první krok. I zdravé návyky je nutné budovat krok za krokem, při náhlé a velké změně máte mnohem menší šance na úspěch.

Jak si vytvořit zdravé návyky

Začněte malou změnou

Začněte nejprve malou změnou, která pro vás nebude tak náročná. Ale dělejte ji pravidelně. Zkuste vydržet po dobu 30 dní, bez jediné přestávky v pravidelnou dobu. Pak si vaše tělo i vaše mysl zvykne a začne tuto činnost dělat naprosto automaticky bez přemáhání.

Je pro vás problém cvičit? Začněte jednoduchým posilovacím cvičením, nebo třeba jógou. Anebo vyzkoušejte nějakou aplikaci v mobilu, která se vám sama připomene a povede vás krok za krokem k tomu, aby se vaše kondice zlepšila.

Je pro vás problém zdravá strava? Udělejte malý ústupek, například si můžete přidat ke každému jídlu kousek zeleniny, nebo místo dopolední svačiny si dejte kousek ovoce. A opět vydržte pravidelně po dobu 30 dní. Pak si vaše tělo zvykne a můžete přidávat další kroky. S vytvářením zdravých návyků ti také může pomoci program Naturhouse.

Pokud ale selžete a vynecháte, měli byste začít od začátku, abyste měli jistotu, že si vaše tělo opravdu na nový návyk zvyklo.

Dostatek pohybu je nutný pro zdravé tělo

Říkáte si, že cvičení není to nejdůležitější, co k životu potřebujete? A víte o tom, že všichni úspěšní světoví byznysmeni hned po ránu cvičí? Péče o naše tělo je základ, a pokud se nedokážete postarat o něj, tak co jiného chcete v životě dokázat?

Pokud jste připraveni na životní změny, ale pořád se vám nedaří začít, pomůže vám e-book Vzlétnout k oblakům, díky kterému si ujasníte, co vlastně od života chcete a jak toho dosáhnete.

 

Marie Vavrochová
Pomáhám vám odhalit příčiny únavy a získat více energie. Více o mně si můžete přečíst zde >> Napsala jsem pro vás e-booky 13 tipů, jak se nakopnout >> , e-book o příčinách únavy Jak se zbavit únavy - napořád >> a e-book o tom, jak se odrazit ode dna a začít měnit svůj život k lepšímu Vzlétnout k oblakům >>
email-ketozmrzlina-0619-cz-1560753221.jpg
Komentáře